Wspólne projekty Braniewa i Mamonowa

  • 13.09.2017, 00:00
  • redakcja onLiveTV.pl
Wspólne projekty Braniewa i Mamonowa redakcja onLiveTV.pl

W poniedziałek 11.09.2017 r. w Urzędzie Miasta Braniewa odbyło się spotkanie dotyczące projektu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Braniewie  i Urzędu Miejskiego Okręgu Mamonowo. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Braniewie podpisały deklarację współpracy z władzami Mamonowa.  Polscy i rosyjscy samorządowcy chcą wspólnie pozyskać pieniądze na projekty  z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja.

Program Polska-Rosja, dotyczący rozwoju współpracy gospodarczej i poprawę łączności komunikacyjnej między regionami, jest współfinansowany przez Unię Europejską i Federację Rosyjską. Aby ubiegać się o środki trzeba mieć w projekcie rosyjskiego partnera. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Braniewie wspólnie ze stroną rosyjską chce pozyskać fundusze na rekultywację 10 bryz na wysypisku. Strona rosyjska posiada dokumentację na 19 wysypisk, sygnowane jest to przez Ministerstwo w Kaliningradzie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Braniewie posiada projekt na 2 mln 300 zł. Na wysypisku jest do  reeskontowania 10 hektarów odpadów.

Dofinansowanie projektu wnosi 90% a 10% wkładu własnego. Koszt własny 600 tys. euro z obydwu stron. Ogłoszenie konkursu na projekt powinniśmy poznać w 3 kwartale 2017 roku.    

 

 

redakcja onLiveTV.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe