Nielegalnie pracowali na budowie

  • 31.08.2017, 00:28
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Nielegalnie pracowali na budowie Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w firmie budowlanej na terenie gminy Braniewo przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców. W 5 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie powierzania i wykonywania pracy przez obcokrajowców.

28 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zakończyli  czynności kontrolne i ustalili, że przedsiębiorca powierzył nielegalnie pracę 5 obywatelom Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku od 26 do 38 lat przyjechali do Polski w celach zarobkowych, nie zważając na konsekwencje prawne podjęli pracę bez stosownych dokumentów. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym na terenie województwa mazowieckiego.

Naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny nie niższą niż 3 tys. zł. Natomiast cudzoziemcy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno", zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu na Ukrainę.

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe