Zostały zamontowane lampy LED na ulicach miasta. Będzie bezpieczniej

  • 25.08.2017, 21:46
  • redakcja onLiveTV.pl
Zostały zamontowane lampy LED na ulicach miasta. Będzie bezpieczniej redakcja onLiveTV.pl

W czwartek 24 sierpnia 2017 r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrz miasta Braniewa – Moniką Trzcińską oraz Wiceprezesem Zarządu ENERGA Oświetlenie    Sp. z o.o. Jaromirem Falandyszem, kierownikiem wydz. Inwestycji i Promocji miasta Braniewa – Jerzym Butkiewiczem. Konferencja dotyczyła doświetlenia naszego miasta.

Problem świetlenia przejść dla pieszych w mieście był poruszany wielokrotnie. W styczniu odbyła się debata społeczna pn.”Rozświetlamy Braniewo”, a wzeszłym roku doświetlono cztery przejścia dla pieszych na ul. Gdańskiej, Fromborskiej i Sikorskiego.     

24 sierpnia rozpoczęto doświetlanie kolejnych 12 m.in. na ulicy Kościuszki, Królewieckiej, Morskiej, Moniuszki czy Sikorskiego. 

— Jak wiemy od dawna w Braniewie borykamy się z problemem, że przejścia dla pieszych nie były wystarczająco doświetlone i sprawiały spore zagrożenie — mówi Jerzy Butkiewicz, kierownik wydz. Inwestycji i Promocji miasta Braniewa. — W zeszłym roku  zostały doświetlone  cztery przejścia. W tym roku firma Energa doświetli kolejnych 12 przejść. 
Prac związane z instalacją nowego oświetlenia powinny zakończyć się 25 sierpnia.

— W Braniewie zostaną zainstalowane lamy ledowe o mocy 75 vatów z barwą światła białą.    Jest to zdecydowanie tańsza technologia, która zużywa o 50 % mniej energii elektrycznej — Uważamy że lamy tej technologii doświetlą przejścia dla pieszych i będą bardziej widoczne. W zeszłym roku w Braniewie doświetliliśmy 4 przejścia, w tym 12, i już mamy plany co i jak doświetlić w kolejnych latach.    — mówi Bogdan Matulewicz kierownik Realizacji Usług Handlowych Energia. 

Nowe oświetlenie powinno w najbliższym czasie powstać się także na ulicy Królewieckiej (od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego do torów kolejowych). 
— Prace ruszą w sierpniu lub na początku września — mówi  Butkiewicz. — Do jesieni będziemy mieli oświetlony cały odcinek do torów. To na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w mieście.  

redakcja onLiveTV.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe