Jechała chodnikiem, nie ustąpiła pierwszeństwa i wjechała wprost pod samochód

  • 20.08.2017, 14:55 (aktualizacja 20.08.2017 15:01)
  • podinsp. Anna Kos
Jechała chodnikiem, nie ustąpiła pierwszeństwa i wjechała wprost pod samochód redakcja onLiveTV.pl

Karą grzywny w wysokości 220 zł została ukarana 60-letnia rowerzystka, która niezgodnie z przepisami jechała chodnikiem, a następnie nie upewniając się skręciła na przejście dla pieszych wjeżdżając wprost pod prawidłowo jadący samochód. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Informację o kolizji rowerzystki i samochodu osobowego w Braniewie na ulicy Kościuszki policjanci otrzymali wcoraj w godzinach porannych. Na miejscu okazało się, że 60-letnia mieszkanka Braniewa jadąc chodnikiem wzdłuż ulicy Kościuszki dojeżdżając do przejścia dla pieszych nie zatrzymała się, aby przeprowadzić rower przez przejście, nie upewniła, czy może bezpiecznie opuścić chodnik tylko wjechała bezpośrednio pod prawidłowo jadącego vw passata.

Kierująca doznała ogólnych potłuczeń. W związku z popełnionymi wykroczeniami cyklistka została ukarana 220 zł mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że kierujący rowerem obowiązany jest korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów. W przypadku jej braku korzysta z jezdni. Zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdujacemu się na przejściu.

podinsp. Anna Kos
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe