Apel do podróżnych - pamiętajcie o swoich bagażach

  • 17.08.2017, 14:20
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Apel do podróżnych - pamiętajcie o swoich bagażach Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie i Służba Ochrony Lotniska dwukrotnie interweniowały w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury z powodu pozostawionego bagażu z nieznaną zawartością. 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 11 sierpnia, gdy funkcjonariusze SG i SOL zauważyli pozostawioną torbę w śmietniku. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce poprzez wyznaczenie strefy bezpieczeństwa. Ewakuowano wszystkie osoby postronne. Trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciela pozostawionego bagażu.

Natomiast 15 sierpnia pomimo komunikatów o zakazie pozostawiania bagaży bez opieki i konsekwencjach z tym związanych, na lotniczym przejściu granicznym Mazury ponownie znaleziono porzuconą torbę. Właścicielem okazał się 53-letni obywatel Polski. Znaleziony na tarasie widokowym terminala bagaż, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy SG. Mężczyzna za nim poleciał do Londynu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł w związku z naruszeniem art. 210 ust.1 pkt 7 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. prawo lotnicze.

Na szczęście w obu bagażach nie znaleziono przedmiotów mogących stanowić zagrożenie.

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej apelują do podróżnych o pilnowanie swoich bagaży, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych opóźnień i problemów przed wylotem. Każda walizka pozostawiona bez opieki powoduje uruchomienie procedury bezpieczeństwa, co utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Ponadto za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500-złotowy mandat.

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe