Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

  • 6.07.2017, 17:11
  • redakcja onLiveTV.pl
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce CNN.com

Donald Trump odleciał z Polski. Na placu Krasińskich w Warszawie wśród owacji wygłosił przemówienie. Wcześniej amerykański przywódca spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim. Prezydenci wzięli udział we wspólnej konferencji.

Zakończyła się wizyta Donalda Trumpa w Polsce. Amerykański prezydent podczas pobytu w naszym kraju rozmawiał z Andrzejem Dudą oraz przedstawicielami państw Trójmorza. Trump wygłosił także przemówienie na placu Krasińskich, w którym m.in. podkreślił znaczenie artykułu piątego NATO.

Donald Trump spotkał się z Andrzejem Dudą, po którym podkreślił znaczenie sojuszu Polski i USA. Prezydent USA rozmawiał także z przedstawicielami państw Trójmorza. Donald Trump jest już w Hamburgu, gdzie weźmie udział w szczycie G20.

Wystąpienie Donalda Trumpa skomentował Donald Tusk, który stwierdził, że trzeba poczekać, czy za słowami prezydenta USA pójdą czyny.

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump podziękowała polskiej parze prezydenckiej za przyjęcie i gościnność. Jak dodała, w czwartek miała szansę odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, które określiła jako ciekawe i skłaniające do rozmyślań.

- Jak wielu z was wie, główną częścią, na której koncentruje się prezydencja mojego męża, jest bezpieczeństwo i dobrobyt ludzi Ameryki. Myślę, jak wszyscy możemy się zgodzić, że ludzie powinni być w stanie żyć swoim życiem bez strachu, niezależnie od tego, w jakim kraju żyją. Tego właśnie chce dla nas wszystkich na całym świecie - powiedziała.

- Dziękuję za to ciepłe przyjęcie w waszym wyjątkowym kraju, za waszą dobroć i gościnność, które nie zostaną zapomniane - dodała.

Amerykańską parę prezydencką żegnał na lotnisku między innymi szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski i ambasador USA Paul W. Jones.

redakcja onLiveTV.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe