Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

  • 1.07.2017, 18:20
  • redakcja onLiveTV.pl
 Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? redakcja onLiveTV.pl

Już w bardzo młodym wieku człowiek powinien zdecydować o swoim przyszłym zajęciu. Kończąc gimnazjum młoda osoba staje przed wyborem kolejnej szkoły. Na tym etapie należy się zastanowić, czy chcemy już zdobyć konkretny zawód, czy jednak wybierzemy naukę ogólną, a decyzję podejmiemy po maturze, wybierając kierunek studiów. Poniżej znajdują się możliwe drogi, przed którymi staje gimnazjalista.

Zasadnicze szkoły zawodowe w zależności od kierunku trwają 2 lub 3 lata. Pamiętajmy jednak, że wybór kierunku nie powinien zależeć od długości trwania, lecz być zgodny z naszymi faktycznymi zainteresowaniami. Po „zawodówce” czeka cię egzamin na „czeladnika” lub „robotnika wykwalifikowanego”. Masz również możliwość kontynuowania nauki w liceum uzupełniającym lub technikum uzupełniającym.

Pamiętaj, aby dobrze zastanowić się nad wyborem szkoły. Warto uczestniczyć w dniach otwartych szkoły, porozmawiać z jej obecnymi uczniami i zebrać jak najwięcej informacji o placówce, która nas interesuje.

Jakie jeszcze informacje o szkole powinny cię zainteresować? Warto sprawdzić czy istnieje możliwość wykupienia obiadów lub choćby kupna kanapki w szkolnym sklepiku. Kryterium może być też dostęp do sali gimnastycznej oraz jakość jej wyposażenia. Warto sprawdzić stan łazienek w szkole, a także bibliotekę, szatnię, możliwości uczestniczenia w zajęciach pozaszkolnych itp.
Pamiętaj, że szkoła ma być dla ciebie przyjemnością i rozwijać twoje talenty i zainteresowania, tylko wtedy poczujesz się w niej naprawdę dobrze.

redakcja onLiveTV.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe